Jak uzyskać zainteresowanie użytkowników? Zdaje się, że doskonale wie, co robić Facebook. Firma postanowiła wprowadzić aplikację Facebook Gaming, która już przyciąga bardzo dużą ilość zainteresowanych. Na platformie gracze mogą korzystać z zebranych gier mobilnych, ale to nie wszystko. Istnieje także możliwość oglądania streamingu rozgrywek, które są prowadzone przez konkretnych graczy. Taki krok zresztą był do przewidzenia.

Wiadomo, że coraz większa ilość osób wybiera rozrywki takie, jak kasyna online legalne w polsce jak Total Casino lub podobne, aby tylko oderwać się na chwilę od codziennych obowiązków. Poza tym jest to także posunięcie taktyczne. W końcu Facebook musi gonić rywali, czyli np. platformy Twitch i YouTube, które już takie rozwiązanie wprowadziły. Te serwisy jak się powszechnie uważa, obecnie zdominowały rynek takich rozrywek cyfrowych. Wszyscy, więc z zapartym tchem obserwują, jak na tym polu teraz będzie sobie radzić Facebook i czy rzeczywiście może skutecznie konkurować.

Bonusy od legalnych bukmacherów Bonus bez ryzyka 100 PLN (kod promocyjny: BETONLINE) – www.STS.pl
Zakład bez ryzyka 500 PLN (kod promocyjny: BETONLINE) – www.Fuksiarz.pl
Cashback 600 PLN (kod: BETONLINE) – www.Betfan.pl

Mobilny streaming

Starania Facebooka o wejście w tę sferę rozrywki można zresztą obserwować już od dłuższego czasu. W końcu w ostatnich latach, jak pokazują statystyki obserwacja rozgrywek, które są prowadzone przez innych użytkowników, jest niezwykle popularna. Okazuje się, że z psychologicznego punktu widzenia po prostu lubimy obserwować, jak ktoś gra.

Niemniej jednak sami również lubimy uczestniczyć w rozgrywce. Póki co jednak Facebook Gaming to aplikacja, która może być pobrana tylko przez użytkowników, którzy posiadają urządzenia, gdzie jest zainstalowany system Android. Są jednak też dobre informacje. Pojawiły się zapowiedzi, że niedługo ma być wprowadzona również wersja dedykowana dla iOS. Warto też zauważyć, że gracze mają także swoje osobiste preferencje. W przypadku obserwacji cudzych rozgrywek rekordy popularności biją gry takie jak:

  • Valorant
  • Call of Duty
  • Warzone.

Widać, więc że rozrywka zapowiada się przednio.

Streaming udostępniony przez każdego

Dodatkowo aplikacja posiada przestrzeń, w której będziemy mogli wybrać spośród gier typu casual. Ponadto twórcy Facebooka już zapowiedzieli, że wkrótce Facebook Gaming będzie także wzbogacona o funkcję pod nazwą Go Live. To jest to, na co czeka bardzo duża ilość graczy, którzy również chcą się pochwalić swoimi dokonaniami i emocjami w trakcie gry. Dzięki niej właśnie wielu użytkowników będzie mogło bardzo łatwo uruchomić własny streaming z gry, udostępniając go innym.

Analizy przed uruchomieniem aplikacji

Oczywiście firma znana jako największy na całym świecie portal społecznościowy, zanim zdecydowała się na uruchomienie tej aplikacji, prowadziła bardzo skrupulatne i szczegółowe badania. Trzeba było zrealizować testy w wybranych krajach Azji oraz Ameryki Łacińskiej, które trwały wiele miesięcy. Jak zresztą oficjalnie poinformował New York Times, początkowo aplikacja Facebook Gaming miała mieć swoją premierę w czerwcu 2020 roku. Ostatecznie jednak przyspieszono jej wprowadzenie z uwagi na pandemię koronawirusa. Jak łatwo się domyślić było to bardzo dobre posunięcie, ponieważ w czasie izolacji większa ilość osób miała szansę zapoznać się z nowym oprogramowaniem.

Brak irytujących reklam

Jest również bardzo dobra wiadomość dla tych wszystkich osób, które nie znoszą wręcz wyskakujących okienek i denerwujących reklam różnego typu, które przecież pojawiają się na wszelkiego typu stronach internetowych niezależnie od tego, czy są to serwisy z grami czy też portale społecznościowe. Jak zaznacza Facebook, aktualnie reklamy w tej aplikacji nie są emitowane. Czy jednak pojawią się w przyszłości? Tego nie wiadomo. Warto też zauważyć, że obecnie realizowane są dobrowolne datki dla graczy, które wpłacają użytkownicy. W ramach prowizji część tej sumy trafia na konto Facebooka.

0 / 5. Ocen: 0


legalne gry hazardowe online
Poprzedni artykułBetfan Gry bez podatku. Wirtualne Sporty z bonusem 14% przez cały rok!
Następny artykułPraca zdalna i elastyczny grafik. Czy tego chcą pracownicy biurowi?
Legalny poker online w Betgames STS. Obstawianie gier karcianych jak poker online, bakarat czy wojna. Darmowy bonus bez wpłaty własnej w STS z kodem promocyjnym "BETONLINE".