Wraz z wprowadzeniem bardzo ostrej ustawy hazardowej 1 kwietnia 2017 roku w całej Polsce branża została mocno zachwiana. Automaty do gier zniknęły z rynku, a serwisy bukmacherskie umożliwiające obstawianie wyników wydarzeń sportowych zaczęły się zamykać. Nie inaczej stało się z Betcliciem, który istniał w naszym kraju już od dawna, jednak wraz z wprowadzeniem wspomnianej ustawy zniknął z rodzimego rynku na jakiś czas. Choć zezwolenie ze strony Ministerstwa Finansów otrzymał już 26 września 2018 roku, niemal rok kazał użytkownikom czekać na polską wersję serwisu – wystartował w lipcu 2019 roku.

Zakłady Bukmacherskie Betclic. Kod promocyjny, bonus, oferta 2020
Zakłady Bukmacherskie Betclic. Kod promocyjny, bonus, oferta 2020

Sam Betclic ma za sobą bardzo długą historię – swoją działalność na rynku rozpoczął już w 2005 roku, w Londynie. Obecnie jest zarejestrowany na Malcie, jednak większa jego część zarządzana jest z poziomu francuskiego Bordeaux.

Bonusy od legalnych bukmacherów Bonus bez ryzyka 100 PLN (kod promocyjny: BETONLINE) – www.STS.pl
Zakład bez ryzyka 500 PLN (kod promocyjny: BETONLINE) – www.Fuksiarz.pl
Cashback 600 PLN (kod: BETONLINE) – www.Betfan.pl

Czy bukmacher Betclic jest legalny w Polsce?

Jak już powiedzieliśmy we wstępie, od września 2018 roku Betclic jest w pełni legalnym w Polsce serwisem bukmacherskim, posiadającym zezwolenie na działalność Internetową. Znajduje się tym samym na liście osiemnastu firm, które mogą działać w pełni legalnie.

W chwili obecnej polskie Betclic umożliwia obstawianie wydarzeń sportowych z większości istniejących dyscyplin. Choć największą popularnością cieszy się – naturalnie rzecz biorąc – piłka nożna i to jej oferta jest zdecydowanie najbardziej rozbudowana, obstawiać można również między innymi rozgrywki amerykańskiego NBA i NHL czy też Australian Open. Sama piłka nożna z kolei to nie tylko rozgrywki międzynarodowe i większe eventy pokroju Ligi Mistrzów, ale też krajowe rozgrywki, w obrębie których znajduje się również polska ekstraklasa.

bonus bez depozytu sts
Polski bukmacher STS – Kod promocyjny „BETONLINE” na bonus 29 PLN bez depozytu

Co bardzo ciekawe, www.Betclic.pl jest jedną z pierwszych platform tego typu, które wprowadziły do swojej oferty możliwość obstawiania rozgrywek e-sportowych. W chwili obecnej platforma daje możliwość śledzenia i kibicowania drużynom grającym profesjonalnie w League of Legends (tutaj możemy obstawiać ligi europejskie, amerykańskie, ale też tę brazylijską i wietnamską), Dota2, CS:GO oraz Rainbow Six: Pro League.

Naturalnie rzecz biorąc prezentowana przez operatora oferta jest stale poszerzana, dlatego też jeśli pośród sportów (również tych internetowych) nie ma jeszcze naszej ulubionej pozycji, bardzo możliwe, że zostanie ona wprowadzona w stosunkowo niedługim czasie.

Betclic bonusy oraz gra bez podatku

Jako że Betclic jest bukmacherem działającym na polskim rynku w pełni legalnie i nie posiadającym na to monopolu (jak to jest w przypadku kasyn online, na których prowadzenie jedyną licencję posiada państwo polskie – i z tego względu może sobie pozwolić na nieco więcej), musi uiszczać odpowiedni podatek dla państwa polskiego. W związku z tym jego płacenie podatku po części spada również i na nas – zwłaszcza, jeśli nasza wygrana przekroczy ustalony przez rząd próg zobowiązujący nas do zapłaty podatku od wygranych. Jego uiszczenie jest naszym obowiązkiem.

Jeżeli z kolei chodzi o bonusy, najważniejszym, jaki oferuje Betclic jest ten wchodzący w skład tak zwanej „oferty powitalnej”. Jak sama nazwa może sugerować, skierowany on jest wyłącznie do nowych graczy i pozwala na rozpoczęcie swojej przygody z obstawianiem bez zbędnego ryzyka. Dzięki niemu możemy pozyskać tak zwany Cashback (a zatem zwrot poniesionych kosztów związanych z zakładem, przyznawany w postaci kuponu na wykorzystanie w ramach dalszego obstawiania), którego wartość może wynieść nawet 550 zł. Wszystko zależy od kwoty, którą przeznaczymy na nasz zakład – aby wycisnąć maksimum z owego cashbacku, musimy obstawić dokładnie 568 zł. Oczywiście cashback otrzymamy wyłącznie w momencie, w którym przegramy.

Tylko jeśli podamy kod promocyjny BetclicKOD550„, będziemy mogli odebrać do 550 złotych zwrotu. W przeciwnym wypadku będziemy musieli zgarnąć tylko premię standardową.

Betclic na bieżąco przygotowuje bonusy dla swoich użytkowników – wszystko zależy od dyscypliny sportu, jaklą lubią oraz tego, jakimi kwotami obracają. Jednym ze stałych bonusów jest jednak tak zwane CashOut, które pozwala zakończyć dany kupon jeszcze przed rozstrzygnięciem wszystkich zdarzeń. Nie musimy więc czekać, a możemy od razu pozyskać naszą wygraną.

Betclic LIVE obstawianie
Betclic LIVE obstawianie

Wpłacanie i wypłacanie pieniędzy do Betclic

Betclic oferuje wszystkie formy płatności, których klient mógłby oczekiwać na start, przy wpłacaniu pieniędzy. Choć nie są one tak bogate, jak na oficjalnej międzynarodowej stronie, powinny wystarczyć przeciętnemu Polakowi. Tą podstawową i sugerowaną jest karta płatnicza, dla której minimalna kwota wpłaty wynosi 30 zł. Transakcja przebiega błyskawicznie i wymaga od nas, oczywiście, podania podstawowych informacji z naszej karty. Kolejną opcją jest skorzystanie z szybkich płatności, na www.Betclic.pl obsługiwanych przez firmę Przelewy24 – dzięki tej formie płatności jesteśmy w stanie skorzystać bezpośrednio ze strony naszego banku do wpłacenia pieniędzy na swoje internetowe konto celem późniejszego przeznaczenia ich na zakłady. Podobnie, jak w przypadku poprzedniej formy płatności, również i ta realizowana jest w sposób błyskawiczny.

Dla osób, które nie lubią płacić w sposób „nowocześniejszy” firma przygotowała również możliwość dokonywania wpłat tradycyjnym przelewem. Nie jest to metoda błyskawiczna, bo na pojawienie się środków na naszym koncie musimy zwykle poczekać nawet do 72 godzin (choć sam Betclic podaje, że trwać to może maksymalnie 5 dni roboczych). Wszystkie formy płatności są bezprowizyjne, a maksymalna kwota jednorazowej wpłaty w przypadku każdej z nich wynosi 100 tysięcy złotych.

Dla osób choć trochę zaznajomionych ze światem hazardu nie powinno być zaskoczeniem to, że wypłaty mogą być realizowane wyłącznie za pośrednictwem przelewu bankowego. Jest to regulowane polskim prawem, które określa właśnie przelew jedyną akceptowaną formą wypłaty zgromadzonych przez klienta na swoim koncie środków. Musimy przy tym pamiętać, że konto docelowe musi być nasze, czyli zarejestrowane na nasze imię i nazwisko. Jeżeli tak nie będzie, nasze środki zostaną zablokowane, a my sami zmuszeni do wyjaśnień. Jeżeli więc chcemy sobie tego oszczędzić, zadbajmy o to zawczasu.

Betclic kod promocyjny "KOD550"
Betclic kod promocyjny „KOD550”

Betclic konto tymczasowe

Choć celem dłuższej i regularnej zabawy w obstawianie konieczne jest potwierdzenie własnego konta poprzez weryfikację podanych na nim danych, na przykład przez wysłanie skanu dowodu osobistego, istnieje możliwość założenia tak zwanego „konta tymczasowego”. Jego tymczasowość nie może przekraczać 90 dni od momentu aktywacji. Istnieją również inne limity, z których najważniejszym jest maksymalna kwota łączna wszystkich zawartych w tym okresie zakładów – nie może ona przekroczyć 5000 złotych. Co również bardzo istotne, posiadając konto tymczasowe u bukmachera nie możemy wypłacić jakichkolwiek zgromadzonych na nim środków. Celem uzyskania takiej możliwości musimy dokonać pełnej weryfikacji, na końcu której konto uzyska status stałego.

Mobilny bukmacher – obstawianie meczów w telefonie

Tym, co wyróżnia Betclic na tle innych operatorów zakładów bukmacherskich jest profesjonalnie przygotowana aplikacja mobilna, możliwa do zainstalowania na urządzeniach przenośnych. Co najważniejsze, udostępnia dokładnie takie same możliwości, jak jej „większy” odpowiednik – możemy więc nie tylko obstawiać spotkania, ale też chociażby dokonywać wpłat i wypłat, zmieniać dane dotyczące płatności, korzystać z różnego rodzaju płatności.

Bonus bez depozytu z kodem „BETONLINE” dostępny tylko na stronie www.STS.pl!

Aplikacja jest jednak najchętniej wykorzystywana do śledzenia spotkań „na żywo” – dzięki temu nie trzeba przeczesywać Internetu w poszukiwaniu rozgrywek, które obstawiliśmy i jakichkolwiek relacji z nich. Wszystko mamy pod ręką, w aplikacji. Plusem jest także szybkie nawigowanie, które docenią wszyscy Ci, którzy najchętniej obstawiają nawet kilka spotkań i chcą mieć możliwość swobodnego przełączania się między nimi i obserwowania przebiegu każdego z nich, w jednym miejscu.

Dla każdego gracza oferowane są też przez Betclic mecze online za darmo!

Betclic na telefonie. Aplikacja mobilna APK
Betclic na telefonie. Aplikacja mobilna APK

Niestety, na stronie www.Betclic.pl nie mamy odpowiednika STS Betgames. Dla wielu graczy to przykra wiadomość, gdyż legalny poker jest niezwykle popularny.

Opinie na temat Betclic

Choć tak naprawdę opinie użytkowników na temat nie są jednoznaczne i nigdy nie będą, gdyż wiele z nich powstaje pod wpływem chwili. Użytkownicy najczęściej piszą na temat danej firmy bukmacherskiej, gdy tylko coś wygrają albo przegrają i choć nie jest to bardzo miarodajne, warto zwracać na to uwagę, zwłaszcza, jeżeli zastanawiamy się nie tylko nad samą wiarygodnością (co do niej nie powinno być jednak żadnych wątpliwości – w końcu całość działa w pełni legalnie), ale i chociażby szybkością dokonywanych wpłat czy też przejrzystością całego interfejsu i obecnością funkcji pozwalających na szybkie i bezproblemowe obstawianie danych spotkań. Poniżej przytaczamy kilka z mnóstwa opinii krążących po Internecie, a możliwych do znalezienia chociażby na popularnych forach tematycznych oraz portalach branżowych:

„Betclic jest wszystkim tym, czego szukałem! W mgnieniu oka obstawiłem mecz, który mnie interesował – i nie przejechałem się. Cała rejestracja trwała chwilę i nie musiałem niczego potwierdzać. Dzięki!”

„Jeżeli obstawiać to właśnie z Betcliciem – robię to poza granicami Polski, ale też w Polsce. Wygoda to podstawa, a tutaj mogę wszystko zrobić z poziomu aplikacji mobilnej. Fajna sprawa, jako że często pracuję tuż przed meczami, a wtedy lubię wszystko obstawiać.”

„Nie udało mi się wygrać, ale wiadomo – to po prostu zrządzenie losu. Co do samego serwisu nie mam jednak żadnych zastrzeżeń – wszystko zostało tu zrealizowane przejrzyście – nie jest też przesycone funkcjami, dzięki czemu działa bardzo szybko i sprawnie – a w końcu o to w tym wszystkim chodzi.”

„Choć nie obstawiam za często, mogę polecić Betclic. Obstawia się szybko, wygodnie i… praktycznie to, co się chce. Oferta jest ogromna i fani każdego sportu mogą tu znaleźć coś dla siebie.”

„Szukałem czegoś, co pozwoli mi nie tylko obstawić mecz, ale też śledzić to, jak przebiega w jego trakcie. Nie mam czasu szukać Internetowych serwisów z relacjami „na żywo”, a lubię cały czas trzymać rękę na pulsie. Zwłaszcza, że obstawiam dużo.”

„Nigdzie indziej nie mogłem znaleźć miejsca, w którym mógłbym obstawiać mecze w LoLa – jako że jest to jedyny sport, który mnie interesuje, Betclic wyszedł naprzeciw moim oczekiwaniom. Obstawiam mecze mojego ulubionego G2 Esports i wygrywam na tym prawdziwe pieniądze. Właśnie zmieniłem konto na stałe i dokonałem pierwszej wypłaty! POLECAM!”


Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

0 / 5. Ocen: 0


legalne gry hazardowe online
Poprzedni artykułBetfan – czy warto się tam zarejestrować?
Następny artykułBetfan Gry bez podatku. Wirtualne Sporty z bonusem 14% przez cały rok!
Obstawianie to moja pasja. Gram tylko u legalnych bukmacherów - nie zawsze na bardzo wysokie stawki, ale istotne, że skutecznie! Piszę o aktualnych promocjach, bonusach i sprawdzonych systemach.