Tradycyjne gry karciane z roku na rok tracą na popularności, co jest smutne dla wielu starszych graczy, ale mimo to karty nie opuszczają nas tak łatwo, ponieważ z roku na rok ludzie wymyślają coraz to nowsze gry w karty. Dlatego też dziś opiszemy ci kilka nowych gier, które dość niedawno pojawiły się na rynku gier karcianych!

UNO

Uno to bardzo prosta gra, która jest jeszcze dalszym uproszczeniem gry znanej nam wszystkim jako ,,makao”. Talia składa się z kolorowych kart. Uczestnicy otrzymają 7 kart, a gdy zostaną umieszczeni w kombinacji ,,karnych kart”, to zostaną odstawieni na jakiś czas na boczny tor (czekają kolejkę). Ten, kto pozbędzie się wszystkich kart, wygrywa. Oczywiście, gdy gracz ma tylko jedną kartę w ręku, musi wykrzyczeć  „UNO”, w przeciwnym razie musi dobrać jeszcze dwie karty. Często bywa też tak, że gracze, którzy pozbędą się wszystkich kart, mogą spędzić dużo czasu na oglądaniu toczącej się gry o drugie miejsce.

Bonusy od legalnych bukmacherów Bonus bez ryzyka 100 PLN (kod promocyjny: BETONLINE) – www.STS.pl
Zakład bez ryzyka 500 PLN (kod promocyjny: BETONLINE) – www.Fuksiarz.pl
Cashback 600 PLN (kod: BETONLINE) – www.Betfan.pl

Poker

Dzięki prostym zasadom i prawdziwej adrenalinie jest to prawdopodobnie gra, o której wszyscy słyszeli. Tak naprawdę w pokera możesz zagrać samemu, wpisując w internet ,,poker online” (pamiętaj, że jedyną legalną witryną oferującą pokera online w Polsce jest Total Casino). Naturalnie w pokera możesz też zagrać ze swoimi znajomymi, ponieważ najprostsze odmiany gry nie trwają więcej niż kilka minut, a ich zasady nie są wcale tak skomplikowane.

Pasjans

Mimo iż pasjans jest dość starą grą, to nie w sposób o niej nie wspomnieć. W przeciwieństwie do innych gier preferowane są gry dla jednego gracza (chociaż istnieją warianty dla jednego gracza, w które gra więcej osób). O co chodzi? Mając jedną lub więcej talii, gracze muszą ułożyć daną sekwencję kart we właściwej kolejności. Istnieje wiele rodzajów kart, więc istnieją numery seryjne, dzięki czemu uczestnicy mogą wybrać, w które gry mogą grać. Potrzebujesz tylko co najmniej dwóch talii kart – i już możesz bawić się w układanie pasjansa ze znajomymi!

Magic the gathering

Magic the gathering to dość nowa gra, oraz jest ona bardzo złożona. Nie jest ona proponowana dla bardziej ,,normalnych” osób, ponieważ w tą grę trzeba umieć grać już od początku. Każdy gracz, który chce grać, MTG, musi mieć własną talię do gier. Wciela się w rolę czarodzieja, a głównym celem „Gathering Magic” jest pokonanie wroga. Ci, którzy stracą 20 punktów, które otrzymali na początku lub zostaną nagle zatrute, zostaną utraceni. Jak wygrać? Istnieje wiele przedmiotów, gier i stworzeń, które mogą nam pomóc.

Należą do nich artefakty, które na stałe wprowadzają pewne rozwiązania lub białe stworzenia z ochroną, pierwszym trafieniem, połączeniem życia i czujnością.  Jak widać, pojawiły się tutaj terminy techniczne, ale z biegiem czasu, kiedy je opanujesz, łatwo jest zrozumieć wszystkie zasady gry i opracować własną strategię pokonania przeciwnika. Nie zawsze to działa – jest wiele zwrotów akcji, które z pewnością dodadzą smaku tej pomysłowej i piekielnie zabawnej grze. 

0 / 5. Ocen: 0


legalne gry hazardowe online
Poprzedni artykułKiedy poker jest legalny?
Następny artykułZakład bez ryzyka, czyli najlepszy bonus powitalny u bukmachera
Legalny poker online w Betgames STS. Obstawianie gier karcianych jak poker online, bakarat czy wojna. Darmowy bonus bez wpłaty własnej w STS z kodem promocyjnym "BETONLINE".