Tradycyjne gry karciane z roku na rok tracą na popularności, co jest smutne dla wielu starszych graczy, ale mimo to karty nie opuszczają nas tak łatwo, ponieważ z roku na rok ludzie wymyślają coraz to nowsze gry w karty. Dlatego też dziś opiszemy ci kilka nowych gier, które dość niedawno pojawiły się na rynku gier karcianych!

Towarzyskie gry karciane - czy znasz je wszystkie?

UNO

Uno to bardzo prosta gra, która jest jeszcze dalszym uproszczeniem gry znanej nam wszystkim jako ,,makao”. Talia składa się z kolorowych kart. Uczestnicy otrzymają 7 kart, a gdy zostaną umieszczeni w kombinacji ,,karnych kart”, to zostaną odstawieni na jakiś czas na boczny tor (czekają kolejkę). Ten, kto pozbędzie się wszystkich kart, wygrywa. Oczywiście, gdy gracz ma tylko jedną kartę w ręku, musi wykrzyczeć  „UNO”, w przeciwnym razie musi dobrać jeszcze dwie karty. Często bywa też tak, że gracze, którzy pozbędą się wszystkich kart, mogą spędzić dużo czasu na oglądaniu toczącej się gry o drugie miejsce.

Bonusy od legalnych bukmacherów Bonus bez ryzyka 100 PLN (kod promocyjny: BETONLINE) – www.STS.pl
Zakład bez ryzyka 500 PLN (kod promocyjny: BETONLINE) – www.Fuksiarz.pl
200% do 300 PLN (kod: BETONLINE) – www.Betfan.pl

Poker

Dzięki prostym zasadom i prawdziwej adrenalinie jest to prawdopodobnie gra, o której wszyscy słyszeli. Tak naprawdę w pokera możesz zagrać samemu, wpisując w internet ,,poker online” (pamiętaj, że jedyną legalną witryną oferującą pokera online w Polsce jest Total Casino). Naturalnie w pokera możesz też zagrać ze swoimi znajomymi, ponieważ najprostsze odmiany gry nie trwają więcej niż kilka minut, a ich zasady nie są wcale tak skomplikowane.

Pasjans

Mimo iż pasjans jest dość starą grą, to nie w sposób o niej nie wspomnieć. W przeciwieństwie do innych gier preferowane są gry dla jednego gracza (chociaż istnieją warianty dla jednego gracza, w które gra więcej osób). O co chodzi? Mając jedną lub więcej talii, gracze muszą ułożyć daną sekwencję kart we właściwej kolejności. Istnieje wiele rodzajów kart, więc istnieją numery seryjne, dzięki czemu uczestnicy mogą wybrać, w które gry mogą grać. Potrzebujesz tylko co najmniej dwóch talii kart – i już możesz bawić się w układanie pasjansa ze znajomymi!

Magic the gathering

Magic the gathering to dość nowa gra, oraz jest ona bardzo złożona. Nie jest ona proponowana dla bardziej ,,normalnych” osób, ponieważ w tą grę trzeba umieć grać już od początku. Każdy gracz, który chce grać, MTG, musi mieć własną talię do gier. Wciela się w rolę czarodzieja, a głównym celem „Gathering Magic” jest pokonanie wroga. Ci, którzy stracą 20 punktów, które otrzymali na początku lub zostaną nagle zatrute, zostaną utraceni. Jak wygrać? Istnieje wiele przedmiotów, gier i stworzeń, które mogą nam pomóc.

Należą do nich artefakty, które na stałe wprowadzają pewne rozwiązania lub białe stworzenia z ochroną, pierwszym trafieniem, połączeniem życia i czujnością.  Jak widać, pojawiły się tutaj terminy techniczne, ale z biegiem czasu, kiedy je opanujesz, łatwo jest zrozumieć wszystkie zasady gry i opracować własną strategię pokonania przeciwnika. Nie zawsze to działa – jest wiele zwrotów akcji, które z pewnością dodadzą smaku tej pomysłowej i piekielnie zabawnej grze. 

0 / 5. Ocen: 0

Poprzedni artykułKiedy poker jest legalny?
Następny artykułZakład bez ryzyka, czyli najlepszy bonus powitalny u bukmachera
Legalny poker online w Betgames STS. Obstawianie gier karcianych jak poker online, bakarat czy wojna. Darmowy bonus bez wpłaty własnej w STS z kodem promocyjnym "BETONLINE".